VARIANTY POHŘBU

Zpopelnění bez obřadu
Jedná se pouze o zpopelnění bez provedení smutečního obřadu v obřadní síni. Po domluvě s objednavatelem může být proveden rozptyl, vsyp, uložení do hrobu / společného hrobu nebo vyzvednutí urny v kanceláři.

Kremace – zpopelnění s obřadem
Zpopelnění je v současné době nejrozšířenější způsob pohřbení. V tomto případě se jedná o provedení smutečního aktu v obřadní síni nebo vámi vybraném kostele všech církvích a následné zpopelnění zesnulého. Záleží pouze na Vás, jakou obřadní síň si z naší fotografické nabídky vyberete.

Pohřeb do země
Samozřejmostí pro náš pohřební ústav je i zajištění pohřbu do země. Tento způsob používali lidé od dávnověku, i když současná uspěchaná moderní doba dává přednost finančně méně náročnému rituálu pohřbení, tzn. kremacím.

Pokud se však rozhodnete, že zesnulého budete chtít pohřbít uložením do hrobu nebo hrobky naši pracovníci Vám rádi pomohou tento typ pohřbu na všech hřbitovech zajistit. Všechny naše služby spojené s uložením zesnulého do země jsou kompletní, tzn. včetně výkopu hrobů, zajištění profesionálního řečníka či kněze k promluvě přímo na hřbitově, v naší nabídce je na přání klientů i živá hudba.

GARANCE NAŠICH SLUŽEB

Pohřební služba HARMONIE s.r.o. již od roku 1996 provádí kompletní pohřební a hřbitovní služby na vysoké profesionální a etické úrovni. Můžeme zaručit kvalitu všech námi nabízených služeb a to zejména díky tomu, že naši pracovníci provádí do doby pohřbení zesnulého velkou část úkonů vlastními silami.

Z tohoto důvodu máme kontrolu nad Vámi objednanými službami a to od převzetí zemřelého až po vydání urny nebo uložení zesnulého do země.

Zaměstnanci Pohřební služby HARMONIE s.r.o. jsou pečlivě školeni ve svém oboru tak, aby splňovali vysoké nároky na etické i morální vystupování při jednání s rodinou zesnulého.

Jsme připraveni usnadnit Vám svojí ochotou a pochopením Vaši bolestnou situaci a přizpůsobit se osobním požadavkům objednavatele pohřbu.

OBJEDNÁVKOVÉ KANCELÁŘE

Naše objednávkové kanceláře najdete na:

Lidická 44, 602 00, Brno – střed
Mikuláškovo nám. 1, 625 00, Brno – St. Lískovec

Sjednání pohřbu doma

Je pro nás samozřejmostí, že v nejtěžších životních chvílích, které prožívá rodina zesnulého, se Vám tuto situaci snažíme co nejvíce ulehčit. Proto nabízíme pomoc ve formě sjednání pohřbu přímo v rodině zesnulého.

Jedná se o bezplatnou službu, kterou je možno v našich kancelářích dohodnout telefonicky, aniž by objednavatel pohřbu musel cokoliv zařizovat mimo domov. Naše sjednavatelky s sebou pro tuto příležitost mají vše potřebné, včetně barevných katalogů pro lepší orientaci při výběru květinových darů, obřadních síní, rakví a návrhů smutečního oznámení. Vámi vybrané smuteční oznámení Vám následně přivezeme zdarma domů.

DOPLŇKOVÉ SLUŽBY

Sjednavatelky Pohřební služby HARMONIE s.r.o. vám rády, pokud si budete přát, pomohou se:

 • zajištěním smuteční hostiny (pro klienty Pohřební služby HARMONIE s.r.o. zvýhodněné ceny v některých restauracích)
 • přistavením autobusu pro smuteční hosty
 • vybráním vhodné reprodukované i živé hudby k obřadu
 • zajištěním fotografa
 • zprostředkováním oznámení o úmrtí v denním tisku
PŘEVOZY ZESNULÝCH

Pohřební služba HARMONIE s.r.o. zajišťuje převozy zesnulých po celém území ČR i do zahraničí, kde se postaráme o vyřízení všech dokladů.

OBŘADNÍ SÍNĚ

Pohřební služba HARMONIE s.r.o. může zajistit poslední rozloučení se zesnulým v níže uvedených obřadních síních.

 • Obřadní síň krematoria města Brna – ulice Jihlavská
 • Malá obřadní síň krematoria města Brna – ulice Jihlavská
 • Obřadní síň ústředního hřbitova Brna – ulice Vídeňská
 • Malá obřadní síň ústředního hřbitova Brna – ulice Vídeňská
 • Nová obřadní síň – Židenice (dočasně uzavřená z důvodu rekonstrukce)
 • Obřadní síň – Líšeň